top of page

Formula Drive niczym McLaren w F1. Porównanie eventów przygotowujących do jazd bolidami

W trakcie naszego wydarzenia “Formula Drive - Poprowadź Bolid F1” masz pewność, że będziesz gotowy do jazdy bolidem F1. Każdy dzień zaczynamy od szkolenia - najpierw z jazdy Formułą Renault 2.0, następnie przechodzimy do zagadnień związanych z WIlliamsem F1 FW29. W przeszłości tak samo w Europie Środkowo-Wschodniej robił zespół McLaren.


Formula Drive niczym McLaren w F1
Fot. Formula Drive / F1 Williams FW29 na Torze Silesia RIng


McLaren i West popularyzowali Formułę 1 w naszej części Europy


Bardzo cieszy nas fakt, że mogliśmy czerpać od najlepszych. Wielu z was zapewne kojarzy początek XXI wieku i różne reklamy, gdzie koncern tytoniowy West, zanim w F1 zakazano takiej działalności, przeprowadzał różne akcje marketingowe. Były możliwości wygrania dnia z F1 po zakupie paczki papierosów albo poprzez wysłanie listu ze swoim zgłoszeniem oraz opisem po angielsku z uzasadnieniem odpowiedzi na pytanie “dlaczego to ty powinieneś zasiąść w bolidzie F1?”. W konkursach brali udział Polacy. W latach 2002-2005 organizowano McLaren West Race Day. Środkowoeuropejska edycja odbywała się przeważnie w Czechach na Torze Brno.
Podczas takiego “Race Day’a” kierowcy wybierali się na tor z instruktorami, przechodzili szkolenia z jazdy. Następnie jeździli usportowionymi modelami Mercedesa, aby potem przejsć do bolidów Formuły Renault 2.0. To, jak radzili sobie zawodnicy i w jaki sposób słuchali inżynierów wyścigowych oraz mechaników miało kolejno wpływ na wyłonienie jednego odważnego kierowcy, który przechodził do finału. A tam czekała go jazda wyścigowym bolidem McLarena. To właśnie tak w 2004 roku swoje marzenie zrealizował Polak, Seweryn Kubacki. Przyszło mu sprawdzić się w bolidzie Kimiego Raikkonena z sezonu 2003, w którego trakcie Fin otarł się o tytuł mistrza świata. Kierowca Williamsa FW29
Fot. Formula Drive / Uczestnik eventu "Formula Drive - Poprowadź Bolid F1" zadowolony niczym Seweryn Kubacki po jeździe bolidem McLarena


Z nami możesz dołączyć do elitarnego grona. Poznaj wrażenia Polaka, który sprawdził bolid F1 przed Kubicą!


- Samo przebywanie w pobliżu bolidu F1 na wyciągnięcie ręki, takiego prawdziwego a nie atrap wystawianych w centrach handlowych, już powodowało lekki dreszczyk. Zajęcie miejsca w kokpicie, w sposób jaki oglądać mogłem tylko w TV, zaledwie na przymiarkę fotela już przyspieszało tętno. I to jeszcze przed rozstrzygnięciem zawodów. Chciałbym mieć możliwość określenia, jakie faktycznie możliwości były tego bolidu […] - powiedział Seweryn Kubacki.


Zmieniłem się wewnętrznie, nabrałem więcej pewności siebie. Osiągnąłem coś potencjalnie nieosiągalnego szybciej niż się tego spodziewałem. Na szczęście twardo stąpałem i nadal stąpam po ziemi, pamiętając o tym, że marzenia nie są tylko po to, by o nich marzyć, ale też je spełniać, nawet te z pozoru nierealne - dodał.


F1 Williams FW29 w Polsce
Fot. Formula Drive / F1 Williams FW29 na Torze Silesia Ring

Formula Drive nawiązuje do wydarzeń McLarena


Śmiało możemy przyznać, że rokrocznie organizując “Formula Drive - Poprowadź Bolid F1” wzorujemy się na najlepszych! Aby jak najlepiej przeprowadzić każdego przez proces dojścia do kokpitu najszybszego bolidu świata także podtrzymujemy stanowisko, że najważniejsze są poznanie toru, szkolenia oraz jazda Formułą Renault 2.0. Dopiero potem wszystkich czeka najważniejszy sprawdzian i przede wszystkim fun z jazdy!


Jako że między wydarzeniem “West Race Day” a "Formula Drive - Poprowadź Bolid F1" mamy spory odstęp czasu, to u nas otrzymujecie dodatkowo coś nowego - możliwość jazdy i szkolenia w symulatorze F1. To wszystko sprawia, że każdy z was będzie bardzo dobrze przygotowany do jazdy Williamsem FW29. Dodatkowo procedura dojścia do posmakowania jazdy bolidem królowej motorsportu jest prostsza niż kiedykolwiek. Nie musicie też wyjeżdżać z Polski, bowiem zobaczymy się na Torze Silesia Ring. Dlatego nie czekaj i zapisz się. 


Jazda bolidem F1 Williams FW29 - Formula Drive


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page